Sıkça Sorulan Sorular

Aranan: AVRUPA BİRLİĞİ PROJELERİ (AB)

9 sonuç aşağıda listelenmiştir,

Aradığınız Sorunun Cevabı Yok Mu? Sorunuzu İletmek İçin Yardım Bileti Oluşturun

Avrupa Birliği (AB) projelerinde Doğrudan Temin yönteminde süreç nasıl işlemektedir?

1. Aşama belgelerinin tesliminden sonra BAP birimi tarafından alım onayı verilmekte, 2. Aşama belgelerinin tesliminden sonra da alım yapılan firmanın hesabına doğrudan ödeme yapılmaktadır. AB projelerinde Doğrudan Temin yönteminde istenen 1. Aşama belgeleri Piyasa Fiyat Araştırması Tutanağı (3 fiyat teklifi ile birlikte) Onay Belgesi Makina-teçhizat alımlarında teknik şartname Sarf malzemesi alımlarında malzeme listesi Hizmet alımlarında hizmet gerekçesi AB projelerinde Doğrudan Temin yönteminde istenen 2. Aşama belgeleri Fatura(lar) Her fatura için bir adet muayene raporu 2000 TL ve üzeri alımlarda firmanın güncel vergi borcu yazısı 1000 TL ve üzeri hizmet alımlarda firmadan ıslak imzalı kaşeli hakediş raporu makina-teçhizat alımlarında fakülteden/enstitüden alınan taşınır işlem fişi Form örneklerine ve ek bilgilere İTÜ BAP sitesinden ulaşılabilir: http://bap.itu.edu.tr

AB projelerinde yolluk ödemelerinde veya avans kapamalarında gerekli belgeler nelerdir?

Fakülteden/enstitüden alınan görevlendirme Uçak (elektronik bilet) veya otobüs bileti Yurtdışı yolluk için pasaport kimlik ve mühür sayfalarının fotokopisi Varsa kongre katılım ücreti faturası veya ödeme dekontu Varsa konaklama faturası Varsa taksi fişleri, otobüs, tren biletleri

AB projeleri yolluk avansı için gerekli belgeler nelerdir?

Fakülteden/enstitüden alınan görevlendirme Talep yazısı

Projem kabul edildi, ne yapmalıyım?

Proje yürütücü ve araştırmacı belgeleri için AB Ofisine başvurmalısınız. Banka hesabı açılması için bap.itu.edu.tr adresinde yer alan dilekçeyi birime ulaştırmalısınız. Projenin gerçekleştirme görevlisini bildiren dilekçe vermelisiniz.

AB projelerinde avans kapatılabilmesi için gerekli belgeler nelerdir?

Fatura(lar) Her fatura için bir adet muayene raporu 1000 TL ve üzeri hizmet alımlarda firmadan ıslak imzalı kaşeli hakediş raporu makina-teçhizat alımlarında fakülteden/enstitüden alınan taşınır işlem fişi Artan tutar varsa iade dekontu (ilgili döviz hesabına yapılan döviz transferine ait olmalı, alıcı adı İTÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı olmalı, açıklamada “avans iadesi” ifadesi ile mutemedin adı yazmalıdır)

AB projelerinde Faturada hangi bilgiler olmalıdır?

Alıcı: İTÜ Rektörlüğü …………………… AB Projesi Sarıyer V.D. 481 054 9377   KDV Muafiyeti olması durumunda: ….. tarih ve ……. sayılı KDV İstisna Belgesine istinaden KDV hesaplanmamıştır.

AB projelerinde avans alınabilmesi için gerekli belgeler nelerdir?

Gerekçeli ve açıklamalı avans talebi yazısı Makina-teçhizat alımlarında teknik şartname

AB projelerinde yürütücü ve araştırmacı teşviki, fikri çıktılar vb. ödemeler için hangi belgeler gerekmektedir?

Gerekçeli ve açıklamalı talep yazısı Proje sözleşmesinde isteniyorsa çalışma zaman çizelgesi

AB projelerinde Doğrudan Temin üst limiti nedir?

AB ve Uluslararası Hibe Yönetmeliğine göre 150.000 Euroya kadar alımlara doğrudan temin yöntemi uygulanır.

İTÜ YARDIM İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür © 2020