Kontenjan Talebi

MAT Havuz dersleri (MAT 103/E, 104/E, 210/E, 261/E) için kontenjan artırım talebinde bulunulmasına veya bu yönde dilekçe verilmesine gerek yoktur. Derslere kaç kişinin daha kayıt olmak istediği bilgisi otomasyon üzerinden saptanmaktadır. Matematik Bölümü, olanaklar (öğretim elemanı, derslik, vb.) el verdiği sürece kontenjan artımı yapacaktır.

MAT 261/E Bölüm Kısıtı

MAT261 ve MAT261E dersleri, yeni ders planlarında MAT Havuz kapsamından çıkartılmıştır. 2018 Bahar döneminden itibaren bu dersler sadece eski ders planında zorunlu dersi olan bölümlere açılacaktır. Bu dersleri seçmeli ders olarak alan bölümlerin öğrencilerinden dersi daha önce almış olup tekrardan almak isteyenler, Matematik Bölümü'ne not dökümü çıktılarını ekleyecekleri bir dilekçeyle başvurarak bu derslere, dersler açıldığı sürece kaydolabileceklerdir. dersi daha önce almamış olanlar, derse yazılamayacaklardır. Bu öğrenciler, kendi planlarındaki diğer seçmeli derslerden alacaklardır.   MAT261 dersini alabilecek bölümler: BIO, DEN, ELH, END, FIZ, GEM, GEO, ISL, JDF, JEF, KMM, MAD, MTO, TEK, UCK, UZB, UZBM   MAT261E dersini alabilecek bölümler: BIO, BIOE, DEN, DENE, END, ENDE, FIZ, FIZE, FIZM, GEM, GEME, GEO, GEOE, ISL, ISLE, JEF, JEFE, KMM, KMME, MAD, MADE, MTO, MTOE, TEKE, UCK, UCKE, UZB, UZBE   IML, IMLE, MAK, MAKE, MAKM, MKN bölümlerinin eski plana tabi veya yeni plana tabi tüm öğrencileri denkliği verilmiş olan MAK114/E dersini alacaktır.

Witwiser teknik telafi sınavında da teknik sorun yaşadım. Ne yapabilirim?

Witwiser teknik telafi sınavında da teknik sorun yaşayan öğrenci, akademik takvimde belirtilen mazeret haftasında yapılacak olan mazeret sınavı için kendi Fakültesine başvurabilir.     Students who had technical problems again by the Witwiser Technical Compensatory Exams, may apply to their own Faculties for the make-up exam to be held during the make-up week specified in the academic calendar.   .

Witwiser ile Gerçekleştirilen Sınavlar

Yazılımla ilgili soru(n)larınız için, BİDB'ye başvurabilirsiniz: https://yardim.itu.edu.tr/biletolustur.aspx?birim=1&kid=1475&akid=1517   Telafi Sınavları hakkında Duyuru gereğince, şu aşamada herhangi bir işlem / başvuru yapılmasına gerek yoktur.     For questions or problems regarding the plugin: https://yardim.itu.edu.tr/biletolustur.aspx?birim=1&kid=1475&akid=1517   As per the announcement about Compensatory Exams, no action / application is required at this stage.   .

Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sınav sırasında kayıt altına alınan veriler bilgi işlem yöntemleriyle ve gerektiği durumlarda yetkili komisyonca incelenecektir. Bu incelemelerde; kopya çekme, kopya verme, aldatma, yanıltma gibi öğrencilik duruşuna uymayan davranışlar tespit edilirse, ilgili eylemde bulunan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır ve haklarında Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği'ne göre işlem yapılabilecektir. Dolayısıyla nihai sonuçların açıklanması zaman alacaktır. Akademik takvimde sınav notlarının son giriş tarihi yer almaktadır.   .

Sınav sonucum beklediğim gibi değil. Ne yapabilirim?

Sınav soruları ve yanıtları, tüm sınavlar bittikten sonra ilgili web sitesinde yayınlanacaktır. Bunları iyice inceledikten sonra, takıldığınız yerleri kayıtlı olduğunuz öğretim elemanına sorabilirsiniz. İtiraz süreci yönetmelik gereği harf notlarının ilanından sonradır.   Exam questions and answers will be published on the relevant website after all exams are over. After examining them thoroughly, you can pose your questions to your lecturer. The objection process is after the announcement of the letter grades as per the regulations.   .

İTÜ YARDIM İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür © 2023