ARAŞTıRMA GÖREVLISININ GIRDIĞI UYGULAMA DERSLERI NASıL YAPıLACAK?

2019-2020 Bahar Dönemi ders programlarında ilan edilmiş dersleri vermekte olan eğitmenlerimizin Zoom Licenced hesapları otomatik olarak oluşturulmuştur. Araştırma Görevlilerinin ders programında üzerinde ders görünmekte ise Licensed Zoom hesabı bu araştırma görevlisi için de otomatik oluşturulmuştur. Araştırma görevlisinin üzerinde herhangi bir ders yoksa, sadece ders yardımcılığı görevi bulunmakta ise Zoom hesabı Basic olarak araştırma görevlisinin kendisi tarafından açılmaktadır.

Araştırma görevlilerinin hesap türleri Basic olduğundan, araştırma görevlisinin yapacağı uygulama oturumları için sizin Ninova'da Uzaktan Eğitim oturumu açmanız, Zoom dersini başlattıkran sonra araştırma görevlisine yardımcı ev sahibi (co-host) olarak atamanız gerekmektedir. Bunun için oturumu açtıktan sonra oturuma katılan araştırma görevlisini "Manage Participants" penceresinden bulup "More" düğmesini tıklayıp "Assign Co-Host" seçeneğini seçmelisiniz. Ayrıntılı bilgi için:

https://support.zoom.us/hc/en-us/articles/206330935-Enabling-and-adding-a-co-host

Dersin eğitmeni, dersin yardımcısını (asistanını) yardımcı ev sahibi (co-host) yaptıktan sonra oturumdan çıkabilir. Bu durumda yardımcı ev sahibi (co-host) olan dersin asistanı ev sahibi (host) rolüne yükseltiiir. Süregelen toplantı, ana ev sahibinin ID'si ile açılmış olduğundan, bu toplantının süre kısıtlaması yoktur, dolayısı ile Basic hesaba sahip araştırma görevlileri eğitmen Zoom toplantısından çıksa bile süre sınırı olmadan dersi devam ettirebilirler. Ders devam ederken eğitmen tekrar bu sınıfa katılabilir. Ancak eğitmenin yardımcı ev sahibi atayarak çıktığı ders devam ettiği sürece eğitmen yeni bir Zoom toplantısı oluşturamaz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

İTÜ YARDIM İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür © 2022