Sıkça Sorulan Sorular

Aranan: TÜBİTAK Burs

17 sonuç aşağıda listelenmiştir,

Aradığınız Sorunun Cevabı Yok Mu? Sorunuzu İletmek İçin Yardım Bileti Oluşturun

Ayın içerisinde bursiyerliğim kabul edildi, burs ücretim nasıl hesaplanmaktadır?

TÜBİTAK bursları 30 günlük ay hesabı yapılarak ödenmektedir. Birimimiz tarafından SGK'sı yapılarak bursiyerliği o ay içerisinde başlatılan bursiyerin başladığı tarihten itibaren gün hesabı yapılarak ilk ayki burs miktarı hesaplanır. Örnek: 20 Kasım da başlayan bursiyer eğer aylık 3000 TL burs alıyorsa. 20-30 Kasım için 11 gün bursu haketmiş demektir ve  3000/30*11=1100 TL olarak ilk ay bursunu alacaktır. Ancak ilgili ay içerisinde 5 günden fazla bursiyer olarak görev yapmak gerekmektedir. 5 gün den az gün için ödeme yapılmaz.

Bursiyeri projeden çıkarmak için ne yapmamız gerekmektedir.

TÜBİTAK sisteminden çıkarılma işlemi yürütücü tarafından yapılıp ilgili bursiyerin T.C Kimlik numarasınında bulunduğu bir dilekçe bap birimine getirilmesi gerekmektedir.

TÜBİTAK Burs Bilgi Formu birden fazla sayfa olarak çıkmaktadır. Ne yapmalıyım?

Yazdırma işlemi yapılırken bir sayfaya sığdır işlemi yapılabilir.Buna rağmen tek sayfa çıktı alınamıyorsa imza atan kişilerin ilk sayfaya paraf atması gerekmektedir.

Burs tutarını arttırmak istiyoruz ne yapmalıyız?

TÜBİTAK projesinde burs arttırmak için busiyer kaleminde yeterli bütçe varsa hesaplanıp TÜBİTAK'a talep yazısı yollanması gerekmektedir. Talep'e gelen onay yazısı geldikten sonra bursiyer bilgi formları ile birlikte bap birimine iletilmesi gerekmektedir.

Burs Ödemesi için gerekli evraklar nelerdir ve ne zaman teslim edilmelidir?

http://bap.itu.edu.tr/dokumanlar/tubitak-projeleri/burs  linki altında yer alan TÜBİTAK Bursiyer Bilgi Formu hangi ay için dolduruluyorsa o ayın 5'i ile 15'i arası BAP Birimine teslim edilmelidir. Bu bilgi formuna istinaden hazırlanan ÖEB Belgesi ise aynı ayın 25'ine kadar BAP'a teslim edilmelidir.

TÜBİTAK Projeme ARDEB PTS sistemi üzerinden bursiyer ekledim, bursiyerliğin başlatılması için ne yapmam gerekiyor?

TÜBİTAK tarafından bursiyerliği kabul edilen bursiyerler için, http://bap.itu.edu.tr/dokumanlar/tubitak-projeleri/burs linki altındaki SGK Bursiyer Bilgi Formu doldurulurak BAP Birimine teslim edilir. BAP Biriminin SGK girişi yaptığı tarih bursiyerlik başlama tarihidir. Bu formun ekine ARDEB PTS sisteminden alınan TÜBİTAK'ın Bursiyeri onayladığına dair yazı, Müstahaklık Belgesi ve Kimlik Fotokopisi eklenmelidir.  Eğer bursiyer aynı zamanda kamu kurumunda  çalışıyorsa (Arş. Gör., Uzman V.b.) bursiyerliğin başlatılması için sadece TÜBİTAK'ın Bursiyeri onayladığına dair yazı yeterlidir.

MYS sisteminde Muhasebeye gönder tuşu çalışmıyor ne yapmalıyım.

Zaman zaman  MYS sisteminde sorunlar olabilmektedir. Bu durumda bir süre sonra tekrardan muhasebeye gönder tuşuna basmayı deneyebilir veya onayı kaldırıp tekrar onaylayıp muhasebeye gönder tuşuna basılabilir.Problem hala devam ediyorsa ödeme emri numarasını belirterek Bap Birimine mail atmanız gerekmektedir.

Bursiyerlik kapsamında tarafıma yapılan sigorta türü nedir?

Bursiyerlere  İş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası(GSS) sigortası yapılmaktadır. Eğer bursiyer ailesi veya eşinin üzerinden GSS'den faydalanıyorsa   GSS yapılmamakta ve işkazası ve meslek hastalığı sigortası yapılmaktadır.

Burs ücretleri ne zaman yatmaktadır?

Evrakları zamanında teslim eden bursiyerlerin ücretleri mucbir bir neden olmadığı sürece bir sonraki ayın ilk haftası içerisinde hesaplarına yatmaktadır.

Özel bir şirkette çalışmaktayım bursiyerlik için Sigorta girişi yaptırmama gerek var mıdır?

Kamu Kurumu çalışanı  hariç özel sektör çalışanı da Bap Birimi tarafından sigortalanmaktadır.

Provizyon Müstehaklık Belgesi alamıyorum ne yapmalıyım?

Bursiyerler Konu hakkında hızlı olarak bap birimine durumu bildirmesi gerekmektedir.

Ödeme emri belgesine nasıl ulaşabilirim?

MYS sistemi üzerinden ödeme emri belgesi no, proje numarası veya bursiyerin T.C Kimlik numarası üzerinden arama yapılarak ilgili ödeme emrine ulaşılır.

SGk girişi yapılarak bursiyerliğim başlatıldı ancak burs evraklarımı çeşitli nedenlerle getiremedim geriye dönük ödeme alabilir miyim?

Sgk girişi yapıldıktan sonra geriye dönük ödeme yapılabilir.

Projede gerçekleştirme görevlisini değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım?

Değişiklik yapılacak kişinin T.C kimlik numarası adı soyadı ve mail bilgisini Bap Birimine Mail olarak atılmalıdır.

Ödeme Emri Belgesini dikey yerine yatay çıkardım bu önemli midir?

Ödeme Emri Belgesi dikey formatta çıktı alınması gerekmektedir. Yatay format kabul edilmemektedir.

Ödeme Emri Belgesini dikey yerine yatay çıkardım bu önemli midir?

Ödeme Emri Belgesi dikey formatta çıktı alınması gerekmektedir. Yatay format kabul edilmemektedir.

MYS sistemi üzerinde gerçekleştirme görevlileri kimler olabilir?

Proje yürütücüsünün belirleyeceği üniversitemizde kadrolu olarak görev yapan akademik veya idari personel gerçekleştirme görevlisi olarak görev alabilir.

İTÜ YARDIM İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür © 2020