Sıkça Sorulan Sorular

Aranan: Eksik Gün Sayısı ( Sağlık Raporu )

1 sonuç aşağıda listelenmiştir,

Aradığınız Sorunun Cevabı Yok Mu? Sorunuzu İletmek İçin Yardım Bileti Oluşturun

SGK

merhaba Sosyal güvenlik hukukuna göre çalışanların almış oldukları sağlık raporları raporlu oldukları günlerde çalışmış sayılır. Sizi de bu bağlamda düşünürsek stajınızın sayılması gerekir. Ancak yaptığınız stajı akademik bir çalışma olarak değerlendirecek olan bölüm staj komisyonu hocalarınız. Bu durum da akademik olarak çalışmanın eksik kaldığını düşünürse sizden fazladan eksik çalışma günü isteyebilir ve stajını geçerli saymaya bilir. Bu durum tamamen senle hocan arasında olan bir meseledir. İTÜ Staj Genel Esaslarında belirtildiği üzere Esaslarının “Madde 41- Staj, özel koşullar dışında (sağlık sorunları, kaza vb.) belirtilen tarihte başlamalı ve kesintisiz olarak bitirilmelidir. Başvurusu yapılmış veya başlamış stajın tarih değişikliği veya iptali için, İTÜ Mazeretlerin Kabulü ve Mazeret Sınavlarının Yapılışı Esaslarında belirtilen şartların oluşması gereklidir. Geçerli mazeret durumlarında, staj tarihi değişikliği staj başlangıç tarihine 3 iş günü kalana kadar yapılabilecektir.” denilmektedir. Hocanızla görüşüp bu iki günü yapmanı ister ise yardım biletine raporunu ek olarak yükle ve staj bitiş gününün uzatılmasını talep et. iyi günler   iyi günler.

İTÜ YARDIM İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür © 2020